“Copilul artist”

Timp de cinci ani scoala noastra a initiat si a coordonat desfasurarea proiectului “Copilul artist”. De la o initiativa locala, acesta s-a dezvoltat la nivel judetean apoi national. Participarea ampla de care s-a bucurat ne indreptateste sa consideram ca a fost o reusita. Prin acest proiect am dorit să cultivăm în sufletele generaţiilor de copii, dragostea pentru valorile ce ne-au înconjurat întotdeauna şi ne-au definit ca popor. Dragostea pentru arta populară transmisă din generaţie în generaţie şi pe care, ca dascăli ne simţim datori să o păstrăm vie în mintea şi în sufletul copiilor şi părinţilor comunităţii, ne-a determinat să înfiinţăm acest cerc de creaţie care să se finalizeze printr-un concurs, competiţia fiind un factor de progres.

copilulart
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail