Centenarul Marii Uniri

Elevii si profesorii din școala noastră au sărbătorit aniversarea celor 100 de ani împliniți de la Marea Unire. Ziua de astăzi a adus multă bucurie copiilor și profesorilor din școala noastră. Activitățile au debutat cu vernisajul expoziției de desene ale elevilor de la ciclul primar și cu premierea micilor artiști de către doamna director Iuliana Neacșu, care a împărțit premiile oferite de Primăria orașului Eforie.

Ziua a continuat cu un flashmob desfășurat în curtea școlii, pe parcursul căruia, înfruntând viscolul, toți elevii au urat un călduros La mulți ani!!!  României. Apoi a urmat premierea elevilor care au participat la concursul de eseuri și la concursul de istorie desfășurate în cadrul proiectului 100 de ani de spirit românesc. Copiii au primit cupe, medalii, stilouri și inimioare din turtă dulce oferite de primărie. Toți elevii școlii au primit plachete care să le amintească de această zi și turte dulci.

A fost o zi festivă în care ne-am emoționat și ne-am bucurat să fim împreună, să ne simțim români!

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail