Pe podium la Concursul National LuminaMath

În dimineața zilei de 26 noiembrie 2016 , cu emoție, elevii clasei a IV-a B (Victor Diaconescu, Maria Marinescu, Victor Ignat) și a IV-a A (Alexa Necula) se întâlnesc în fața Școlii Spectrum din Constanța pentru a susține etapa scrisă a Concursului Național LuminaMath.  Ei știu că este un concurs de matematică dificil, dar sunt încrezători în forțele proprii.

Rezultatele sunt extraordinare și ne mândrim cu ele: premiul IDiaconescu Victorpremiul IIMarinescu Maria,  Necula Alexa ,  premiul IIIIgnat  Victor                                                                                                                                                                                                                                                                                 Bravo, copii! Felicitări!

 prof. înv. primar Alina Marinescu

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail